Vážení návštěvníci těchto stránek, pokud jste učitelé, vychovatelé v družině nebo v dětských domovech, či vedete dětské oddíly a prázdninové akce, pak jste tady správně. Vy všichni totiž můžete využít nabídku ekologických výukových programů. Najdete zde kompletní (a stále aktualizovanou) nabídku programů, informace o tom, jak programy fungují a jak je možné si je objednat, fotogalerii a také pár slov o mně. Nepřehlédněte ani rubriku obchůdek, kde nabízím pomůcky, které se osvědčily na programech, abyste s nimi ve školách, oddílech i rodinách mohli samostatně pracovat a radovat se z objevů.

Programy pro vyšší gymnázia a střední školy

Programy probíhají ve škole nebo v terénu poblíž školy, jejich délka je 90 minut, cena je 40 Kč na studenta. (Neplatí pro program Tajemné rašeliniště Tajga - informace naleznete níže.)

Programy v učebně:
Jsou potraviny vždy zdravé? – studenti si uvědomí zdravotní rizika při nákupu potravin, seznámí se se značením na obalech, dovědí se, co znamená označení bio, co jsou fair trade výrobky, seznámí se s principy ekologického zemědělství.

Proč kupujeme víc? – studenti si uvědomí nadspotřebu v konzumní společnosti, zastaví se nad působením reklamy a problematikou nadbytečných obalů. Zamyslí se nad tím, jak tomu mohou čelit.

Programy venku či střídavě venku i v učebně:
Hmyz kolem nás – studenti si vyzkouší lov hmyzu smýkací sítí (hmyz se po demonstraci opět vypustí), seznámí se i s dalšími entomologickými pomůckami. Vyzkouší si poznávání různých řádů, prohlédnou si ukázku sbírky a dozvědí se, proč je třeba hmyz sbírat a zkoumat. Program lze realizovat v květnu až září.


Tajemné rašeliniště Tajga - terénní program na trase naučné stezky NPR Kladské rašeliny.  Začátek je na parkovišti v osadě Kladská. Tématem programu je ekosystém rašeliniště, jeho využití člověkem a ochrana. Studenti uvidí i provázanost života lidí s tímto místem, vyzkouší si výzkum v terénu a nechají na sebe působit krajinu při výtvarné aktivitě. Program trvá přibližně 180 minut a jeho cena je 50 Kč na studenta. Dopravu si zajišťují školy samy. Program lze realizovat v dubnu - říjnu.
Doporučené vybavení: Každý by měl mít vhodnou obuv a oblečení do terénu, pití, pláštěnku, pokrývku hlavy, propisku, případně poznámkový blok, věci doporučuji nést v batohu (tašky přes rameno nebo do ruky v terénu překáží). Skupina by měla být vybavena lékárničkou, ve které by mimo jiné neměly chybět prostředky proti alergii.


 

Aktuálně

Přírodovědně ekohravý kroužek v DDM Dráček v Mariánských Lázních zahájí 21.9. svůj druhý rok. Po loňském rozběhu bude letos probíhat formou "dobrodružné vědecké expedice" s rozuzlením na konci. Informace o čase a přihláškách najdete na přiloženém letáčku a na stránkách DDM Dráček http://www.ddmml.cz/seznam-krouzku/204-prirodovedne-ekohravy/
V rubrice Obchůdek přibyly dvě položky. Hmyzí hotel ke složení a hra Mravenčí výroky.
Oblíbené exkurze na Kladské Výprava do Tajgy a Tajemné rašeliniště Tajga jsou zpátky v nabídce!
V rubrice Obchůdek najdete akční nabídku na entomologické sítě. Více se dočtete přímo tam.
IMG_4225.JPG
Kontakt

Mgr. Kateřina Dvořáková    IČ: 02123789
ekologická výchova a entomologický výzkum
Tři Sekery 21, 353 01 Mariánské Lázně

email: ekovychova-dvorakova@seznam.cz
skype: sapromyza
mobil: 608 131 672

číslo bankovního účtu: 197673144/0300
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one