Vážení návštěvníci těchto stránek, pokud jste učitelé, vychovatelé v družině nebo v dětských domovech, či vedete dětské oddíly a prázdninové akce, pak jste tady správně. Vy všichni totiž můžete využít nabídku ekologických výukových programů. Najdete zde kompletní (a stále aktualizovanou) nabídku programů, informace o tom, jak programy fungují a jak je možné si je objednat, fotogalerii a také pár slov o mně. Nepřehlédněte ani rubriku obchůdek, kde nabízím pomůcky, které se osvědčily na programech, abyste s nimi ve školách, oddílech i rodinách mohli samostatně pracovat a radovat se z objevů.

Programy pro vyšší gymnázia a střední školy

Hmyz kolem nás – studenti si vyzkouší lov hmyzu smýkací sítí (hmyz se po demonstraci opět vypustí), seznámí se i s dalšími entomologickými pomůckami. Vyzkouší si poznávání různých řádů, prohlédnou si ukázku sbírky a dozvědí se, proč je třeba hmyz sbírat a zkoumat. Program lze realizovat v květnu až září. Je určen pro jednu třídu. Může probíhat celý venku v okolí školy nebo částečně v učebně. Program trvá dvě vyučovací hodiny a jeho cena je 50 Kč na studenta.

Tajemné rašeliniště Tajga - terénní program na trase naučné stezky NPR Kladské rašeliny.  Začátek je na parkovišti v osadě Kladská. Tématem programu je ekosystém rašeliniště, jeho využití člověkem a ochrana. Studenti uvidí i provázanost života lidí s tímto místem, vyzkouší si výzkum v terénu a nechají na sebe působit krajinu při výtvarné aktivitě. Program trvá přibližně 180 minut a jeho cena je 50 Kč na studenta. Dopravu si zajišťují školy samy. Program lze realizovat v dubnu - říjnu. Možno i větší skupiny, nejvýše do 50 studentů, lépe však méně.
Doporučené vybavení: Každý by měl mít vhodnou obuv a oblečení do terénu, pití, pláštěnku, pokrývku hlavy, propisku, případně poznámkový blok, věci doporučuji nést v batohu (tašky přes rameno nebo do ruky v terénu překáží). Skupina by měla být vybavena lékárničkou, ve které by mimo jiné neměly chybět prostředky proti alergii.

NOVĚ Když odjedou tanky, aneb přírodou a historií jednoho cvičiště - Terénní program na naučné stezce a přilehlém závodišti čtyřkolek na území bývalého vojenského cvičiště Cech Sv. Víta. Místo se nachází nedaleko Mariánských Lázní, mezi obcemi Drmoul a Trstěnice. Tématem programu je obohacení přírodního prostředí lidskou činností v minulosti i dnes. Ukazuje, že vliv člověka může být biodiverzitě ku prospěchu. Historie tohoto místa je mimořádně poutavá. Krajinu ovlivnila těžba rud, hospodaření v době německého osídlení, později vojenský prostor s tankovým cvičištěm a dnes vliv člověka pokračuje závodištěm v jedné části a naučnou stezkou s cíleným managementem ochrany přírody v části druhé. Území je tak přírodovědně velmi bohaté a mimořádně cenné. Studenti se budou aktivně věnovat botanice i zoologii na nejrůznějších biotopech, vše (rovněž aktivně) propojíme do souvislostí s historií místa.
Program trvá přibližně 180 minut a jeho cena je 50 Kč na studenta. Dopravu si zajišťují školy samy. Program lze realizovat v květnu - září. Možno i větší skupiny, nejvýše do 50 žáků, lépe však méně. Podrobnější informace (kudy přijedete a podobně) obdržíte, jakmile budete mít zájem program objednat.
Doporučené vybavení: Každý by měl mít vhodnou obuv a oblečení do terénu, pití, pláštěnku, pokrývku hlavy, propisku, případně poznámkový blok, věci doporučuji nést v batohu (tašky přes rameno nebo do ruky v terénu překáží). Skupina by měla být vybavena lékárničkou, ve které by mimo jiné neměly chybět prostředky proti alergii.


 

Aktuálně

Kraslice trochu jinak - velikonoční dílna pro družiny. Více najdete v přiloženém plakátku.
kraslice trochu jinak.jpg
IMG_4225.JPG
Kontakt

Mgr. Kateřina Dvořáková    IČ: 02123789
ekologická výchova a entomologický výzkum
Tři Sekery 21, 353 01 Mariánské Lázně

email: ekovychova-dvorakova@seznam.cz
mobil: 608 131 672

číslo bankovního účtu: 197673144/0300
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one