Vážení návštěvníci těchto stránek, pokud jste učitelé, vychovatelé v družině nebo v dětských domovech, či vedete dětské oddíly a prázdninové akce, pak jste tady správně. Vy všichni totiž můžete využít nabídku ekologických výukových programů. Najdete zde kompletní (a stále aktualizovanou) nabídku programů, informace o tom, jak programy fungují a jak je možné si je objednat, fotogalerii a také pár slov o mně. Nepřehlédněte ani rubriku obchůdek, kde nabízím pomůcky, které se osvědčily na programech, abyste s nimi ve školách, oddílech i rodinách mohli samostatně pracovat a radovat se z objevů.
Toto jsou staré stránky, které nejsou aktualizovány, přejděte prosím na http://www.ekovychova-zapad.cz

Obchůdek

     Často se mě na programech ptáte, kde můžete sehnat například krabičkové lupy, pinzety nebo určovací klíče. Proto jsem se rozhodla pro vás otevřít tuto další službu. Nabízím zde k prodeji ekovýchovné pomůcky a literaturu,  postupem času budou přibývat i mé autorské didaktické materiály. Vše, co vidíte v nabídce, mám nyní na skladě.

     Tato rubrika nemá formu e-shopu. Je to proto, že preferuji osobní komunikaci emailem před automaty. Lze si tak snáze v případě potřeby o produktech popovídat. Objednávejte prosím na emailu
ekovychova-dvorakova@seznam.cz nebo na telefonu 608131672.


 

Nabídka

Klíč k určování stromů podle listů
Klíč listů

Klíč listů

Klíč listů
Skládačka o čtyřech listech, vhodná především pro žáky základních škol. Jsou v ní vyobrazeny listy a někdy i plody 26 běžných druhů stromů, doplněné o údaj o jejich velikosti. Na jedné straně jsou vysvětleny pojmy ke tvaru okraje listu a listu celého. Na spodním okraji skládačky jsou fotografie kůry většiny uvedených druhů.  Cena 50 Kč
Prostřeno v přírodě
Prostřeno v pří

Prostřeno v pří

Prostřeno v přírodě
prostřeno

prostřeno

prostřeno
Skládačka o šesti listech na tuhém odolném papíru, která obsahuje přes 70 druhů jedlých a léčivých planě rostoucích rostlin. U každého druhu je ikonka, která nám řekne která část rostliny, kdy a jak se využívá, a krátká informace o biotopu nebo vlastnostech rostliny. Způsoby využití jsou navíc shrnuty v přehledné tabulce.  Cena 68 Kč
Stromy a keře
stromy a keře

stromy a keře

stromy a keře
Stromy a keře

Stromy a keře

Stromy a keře
Skládačka o šesti listech na tuhém odolném papíru, která obsahuje téměř 70 druhů stromů a keřů, které najdeme v lesích, parcích i zahradách. U každého druhu jsou detailní fotografie větviček, listů i plodů a stručný popis důležitých znaků a informace k výskytu. Druhy jsou opatřeny ikonkou, zda jde o původní, nepůvodní nebo ovocnou dřevinu.  Cena 68Kč
Plakát Lejna, bobky, koblížky.....
plakát trus

plakát trus

Lejna, bobky, koblížky....
Plakát formátu 400x 580 mm se výborně hodí do třídy, učebny přírodopisu, terénní stanice či jako smysluplná výzdoba toalety. Cena 55 Kč
Ptačí krmítko ke složení
krmítko

krmítko

krmítko
krmítko

krmítko

Klasické vkusné krmítko s "A" stříškou je dodávané v rozloženém stavu v jutovém pytli, který pak můžete dále použít. V balení jsou označené dřevěné díly s předvrtanými otvory pro hřebíky, které jsou rovněž přiloženy. Na stříšku je zde pískovaná lepenka a hřebíky se širokou hlavičkou. Na případné uhlazení detailů je k dispozici kousek smirkového papíru. Nechybí ani lahvička ochranného lazurovacího laku včetně štětce, provázek na zavěšení a podrobný návod ke složení. Krmítko zvládnou jen s lehkou dopomocí sestavit i děti mladšího školního věku, starší děti už to dokážou samy. Krmítko dokáže děti zabavit a poučit nejen při sestavování, ale hlavně při následném pozorování ptáčků.
Cena 317 Kč
Ptačí budky ke složení pro různé druhy ptáků
Rehkovník a sýkorník
Rehkovník a sýkorník
rehkovník

rehkovník

Montování rehkovníku
Natírání rehkovníku
Natírání rehkovníku
sýkorník
sýkorník
V nabídce mám tři typy ptačích budek, pro menší druhy sýkor, pro větší druhy sýkor (liší se velikostí vletového otvoru) a takzvaný rehkovník, což je polootevřená budka, kterou vyhledávají ptáci hnízdící přirozeně pod skalními převisy (rehek, vrabec a další). Budky jsou dodávány v rozloženém stavu v jutovém pytli, který můžete dále použít.V balení jsou označené dřevěné díly s předvrtanými otvory pro hřebíky, které jsou rovněž přiloženy. Na stříšku je zde pískovaná lepenka a hřebíky se širokou hlavičkou. Sýkorníky ještě mají ochranný kovový lem na přitlučení kolem vletového otvoru proti útoku datlovitých ptáků . Na případné uhlazení detailů je k dispozici kousek smirkového papíru. Jeden dřevěný díl slouží k připevnění budky na podklad (strom, či u rehkovníku častěji stěna). Nechybí ani lahvička ochranného lazurovacího laku včetně štětce a podrobný návod ke složení. Budky zvládnou jen s lehkou dopomocí sestavit i děti mladšího školního věku, starší děti už to dokážou samy (rehkovník je jednodušší).

Sýkorník 1 (pro malé druhy sýkor)        
297 Kč          
Sýkorník 2 (pro velké druhy sýkor)      
  387Kč
Rehkovník - polobudka                           267 Kč
 
Hmyzí hotel ke složení
montování hmyzí

montování hmyzí

montování hmyzího hotelu
hmyzí hotel

hmyzí hotel

hmyzí hotel
plnění hotelu

plnění hotelu

plnění hotelu
Hmyzí hotely mohou vypadat jako dřevěné rámečky vyplněné nejlépe přírodním materiálem, který tvoří různé otvory a skuliny (například stébla rákosu a jiné duté stonky, navrtaná polínka, ale i ulity a šišky). Vytvářejí v našich často příliš sterilních zahradách místo, kde můžou hnízdit především samotářské druhy včel, ale i další hmyz.
     Náš hmyzí hotel ke složení zvládnou sestavit a naplnit téměř bez pomoci dospělého i děti z prvního stupně školy. Tato činnost se může stát hezkou součástí školního projektu nebo víkendového rodinného odpoledne.

Cena 289 Kč

 
Mravenčí výroky
Mravenčí výroky

Mravenčí výroky

Mravenčí výroky
Mravenčí výroky jsou novou obdobou dobře zavedené hry Včelí výroky. Věty na téma mravenci jsou rozděleny na dvě části, které mají děti správně přiřadit k sobě. Hra může sloužit ke zopakování probraného učiva o mravencích jak na prvním, tak i na druhém stupni (pro mladší děti se kartičky rozdělí na menší hromádky). Více se dočtete v přiloženém návodu. Součástí balení je 64 zalaminovaných kartiček (32 vět) a jeden list s návodem a kontrolou pro učitele. 
Cena 69 Kč    
Pro třídy, které absolvovaly výukový program Ze života mravenců je cena
59 Kč.

 
NOVĚ Mravenčí výroky v PDF, které vám pošlu na email proti platbě. Vy si hru můžete sami vytisknout v libovolném množství a zalaminovat, nebo nechat jen na papíru. Cena 25 Kč
Krabička s lupou na pozorování hmyzu
krabičková lupa

krabičková lupa

krabičková lupa na hmyz
IMG_6749.JPG
IMG_6733.JPG
Krabička s lupou na pozorování živého hmyzu je vyrobena s čirého plastu, na víčku má lupu a dýchací otvory, které jsou tak malé, že ani ten nejmenší hmyz neuteče. Je opatřena praktickou šňůrkou na krk.        Cena 75 Kč (dříve 87Kč)
Hra Včelí výroky
Hra Včelí výrok

Hra Včelí výrok

Hra Včelí výroky
Včelí výroky jsou moje autorská hra, kterou využívám mnoho let na svém výukovém programu o včelách. Jde o věty na téma včela medonosná rozdělené na dvě části, které mají děti za úkol správně přiřadit k sobě. Hra může sloužit ke zopakování probraného učiva o včelách jak na prvním, tak i na druhém stupni (pro mladší děti se kartičky rozdělí na menší hromádky). Více se dočtete v přiloženém návodu. Součástí balení je 56 zalaminovaných kartiček (28 vět) a jeden list s návodem a kontrolou pro učitele.                Cena 69 Kč
Pro třídy, které absolvovaly výukový program Včely a další společenský hmyz je cena 59 Kč.

 
NOVĚ Včelí výroky v PDF, které vám pošlu na email proti platbě. Vy si hru můžete sami vytisknout v libovolném množství a zalaminovat, nebo nechat jen na papíru. Cena 20Kč
Klíč k určování vodních bezobratlých živočichů
Klíč bezobratlý

Klíč bezobratlý

Klíč vodních bezobratlých
IMG_6828.JPG
Obrázkový Klíč k určování vodních bezobratlých živočichů je jednoduchá pomůcka především pro žáky základních škol, ale hodí se i pro středoškoláky či rodiny s dětmi. Pomocí tohoto klíče snadno určíte přímo v terénu drobné živočichy, které jste chytili pomocí akvaristické síťky nebo planktonky. Další informace především o ekologii vod a vodních bezobratlých najdete na rubové straně této čtyřdílné skládačky. Klíč je natištěn na papír s nesmáčivou povrchovou úpravou.
Cena 55 Kč
Klíč k určování půdních bezobratlých živočichů
Klíč půdních be

Klíč půdních be

Klíč půdních bezobratlých
Klíč půdních be

Klíč půdních be

Klíč půdních bezobratlých
Obrázkový Klíč k určování půdních bezobratlých živočichů je jednoduchá pomůcka především pro žáky základních škol, ale hodí se i pro středoškoláky či rodiny s dětmi. Pomocí tohoto klíče snadno určíte přímo v terénu drobné živočichy. Další informace  včetně dvou schémat potravních vztahů najdete na rubové straně této čtyřdílné skládačky. Klíč je natištěn na papír s nesmáčivou povrchovou úpravou.
Cena 55 Kč
Malý průvodce naším běžným ptactvem
Malý průvodce

Malý průvodce

Malý průvodce naším běžným ptactvem je praktická skládačka do terénu, kde je přehledně vyobrazeno 11 běžných druhů ptáků včetně vajíček (ve skutečné velikosti) a hnízd. Kromě základních informací o způsobu života jsou u každého druhu uvedeny zajímavosti a také notový záznam zpěvu. Skládačka je na tužším leském papíru, takže se v terénu snadno nepoškodí.
Cena 50 Kč
Malý průvodce naším běžným ptactvem II
IMG_1097.JPG
Druhý díl Malého průvodce naším běžným ptactvem zahrnuje dalších 11 známých druhů ptáků, opět včetně hnízd, vajíček, zpěvu a zajímavostí.
Cena 50 Kč
Entomologická pinzeta
pinzeta

pinzeta

pinzeta
Entomologická pinzeta je z měkkého kovu, jelikož je určena na šetrnou manipulaci s drobnými bezobratlými živočichy a to i živými. Má délku 10 cm, což je ideální vzhledem k velikosti dětské ruky i velikosti krabičkové lupy v nabídce. Aby byla vhodná pro děti, má rovněž zakulacenou špičku, což nijak nebrání kvalitnímu uchopení živočicha. V rukověti je otvor na provlečení šňůrky na zápěstí či krk.                                                                                        
Cena 75 Kč
Entomologická síťka skládací
síťka

síťka

síťka
Entomologická síťka skládací má průměr 30 cm. Má lehký ale pevný čtyřdílný ocelový rám, sběrací pytel z monofilu a laminátovou hůl o délce 40 cm. Lze ji použít na smyk vegetace i odchyt létajícího hmyzu (např motýlů). Velikost a hmotnost síťky je velmi vhodná pro práci dětí, zároveň se však jedná o profi síť, nikoliv o hračku. Sběrací pytel je k dispozici v bílé, černé nebo khaki barvě (viz foto).
Cena 690 Kč
Síťka na vodní živočichy
vodosíťka

vodosíťka

vodosíťka
Síťka na vodní živočichy se výborně hodí na odchyt bezobratlých, ale i pulců a malých rybiček. Má trochu větší oka než klasická planktonka, takže voda lépe odtéká a manipulace je snadnější. Pokud se nechystáte pozorovat hlavně mikroskopické organizmy, je její hustota dostačující. Velikost síťky je 25 x 18 cm, rukojeť 36 cm. Přesně tuhle síťku používám na svých programech a velice se osvědčila.
Cena 62 Kč

Aktuálně

Haloweenská dílna pro družiny PAVOUCI A NETOPÝŘI, STRAŠIDELNÁ ZVÍŘATA
pavouci a netopýři družiny.jpg
IMG_4225.JPG
Kontakt

Mgr. Kateřina Dvořáková    IČ: 02123789
ekologická výchova a entomologický výzkum
Tři Sekery 21, 353 01 Mariánské Lázně

email: ekovychova-dvorakova@seznam.cz
mobil: 608 131 672

číslo bankovního účtu: 197673144/0300
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one